Магія в лабораторії

Життя та кар’єра Данне Монтегю-Кінга заворожують: ви ніби спостерігаєте за чарівником, який чаклує над шкірою. Багато людей захоплюються справою життя доктора Данне не лише тому, що він займається нею дивовижних 55 років, а й тому, що протягом десятиліть він приголомшує науковими досягненнями, ефективними методами лікування та своєю харизмою, якій немає рівних. І чому після 55 років його діяльність продовжує приносити успіх, запитаєте ви? Ми зустрілися з доктором Данне, щоб відверто поговорити про справу його життя. Про те, що надихало його на створення найпопулярніших формул і які якості він відзначає в найуспішніших спеціалістів по догляду за шкірою.

Skin Inc. (SI): Як ви почали створювати засоби для підтримки здоров’я шкіри?

Данне Монтегю-Кінг (DK): Цей процес не відбувався послідовно. Перші кілька років моєї практики не мали жодного стосунку до інституцій краси, не мали певних критеріїв, та й досі не мають. Я хотів змінити людей. Я надзвичайно прагнув розв’язати їхню проблему, якою сам страждав у дитинстві. Коли ви змінюєте шкіру людей, ви змінюєте їхнє життя. Коли ви змінюєте те, чого люди бояться, ви покращуєте їхнє життя. Я слідував цим принципам.

У ті ранні роки я завжди використовував тіло, зокрема й обличчя, як лабораторію для експериментів. Не знаючи мене, клієнти просто погоджувалися на співпрацю. Відзначу, що люди були дуже доброзичливими. Я ніколи не пропагував продукт. Я завжди доносив науку та концепції, а формули залишалися лише причетними до них. Згадуючи, як все відбувалося, я часто дивуюся, чому у той час люди довіряли мені. Гадаю, причина в отриманих результатах. Якби результатів не було, вони б сприймали мене за божевільного.

SI: Як ви натрапили на знамените лікування ферментами?

DK: Ферменти – білкові м’ясоїди, які поїдають мертві клітини. Мені спало на думку, що ми є ферментним організмом. Ми ні що інше, як сукупність рідин кількох хімічних речовин і чотирьох елементів, якими керують ферменти на кожному рівні, та що тримаються вкупі завдяки електромагнітній енергії. Таким є людський організм. Мені поталанило дізнатися про трансферази, що запускають ферменти вже у млявій віковій шкірі. Вони транспортують повідомлення через клітинні мембрани. Тоді я вирішив, що їм можна показати, де раки зимують і запустити їх знову.

Сфера моєї зацікавленості – ферменти, які містяться у шкірі. Шкіра деяких людей є реактивною. Ця реакція ґрунтується на епідермальних ферментах, а не на місцевих. Після того, як я дослідив і вивчив використання ферментів в організмі, почав працювати з порошками, які б зробили їх більш активними. Я випробував дію суміші на своїй хорошій подрузі і її шкіра почала реагувати. Побачивши цю реакцію, я спершу злякався, гадаючи, які дії були помилковими. Згодом реакція пройшла й подруга виглядала на 5-10 років молодшою. Тоді зрозумів, що я на правильному шляху.

SI: Як ви прийшли до створення інших продуктів?

DK: Після видалення патології потрібно перелаштувати функції шкіри. Зволожуючий крем – це просто вигаданий термін, який пов’язують з водою. Насправді токсини та жир підіймаються на поверхню шкіри кожні кілька годин, створюючи на ній кислотну мантію. На основі цих знань було розроблено перші два продукти для використання вдома: Seba-E Oil та Herb & Mineral Spray. Якби мене доля не звела з хіміком, я б не дізнався про фракційну перегонку. Це був єдиний продукт для шкіри, фракціонований настільки дрібно, що ми мали змогу працювати з молекулою води, не відкриваючи її. Ми намагалися повернути кислотну мантію молодої шкіри.

Усе, що ми робили й робимо, націлене на повернення до того, як було задумано природою спочатку. Інакше кажучи, ми постійно повторюємо те, що робить природа.

SI: Звідки беруться справжні професіонали по догляду за шкірою?

DK: Я викладав курс про шкіру студентам-косметологам у Чикаго і вони помітили в мені щось таке, що їм здалось особливим. На державному рівні почали ходити чутки, що курс для косметологів хочуть відокремити. Коли студенти дізналися про це, то зосередились на навчанні ще більше. І тоді я подумав, що ось воно, наше майбутнє. Це показало мені, що є люди у світі, які не просто «дресировані мавпи». Якщо їх правильно навчати та давати належний зворотний зв’язок, то вони захочуть йти далі й бути кращими. Я завжди звертав увагу на тих, хто хоче зробити все можливе, щоб покращити життя інших.  мої студенти проявляли цю здібність.

SI: Отже, як продукти, які ви створювали, перетворилися на протоколи?

DK: Мої протоколи не слідували класичному уявленню про процедури краси, адже я ніколи не стежив за цим. Продукти та протоколи з’являються в результаті «вказівок» самого організму, досвіду роботи з препаратами та методами лікування. Їхня мета – досягнення ефекту, подібного до дії тіла, у випадку, якби на нього не впливали різні фактори: час, забруднення, стрес тощо. Я ніколи не сидів і не міркував, який продукт ми можемо застосувати в тому чи іншому випадку. Я думав про те, які продукти я можу розробити зараз,  щоб вони точно відповідали потребам шкіри.

Протокол створюється природним чином, адже у природі не існує універсального продукту. Це завжди послідовність кроків. Ось чому я створив концепцію «Видалити – Перелаштувати – Захистити – Підтримати», яка не випливала з маркетингового плану. Ба більше, у мене навіть не було маркетологів. Спершу ми повинні позбутися всього зайвого, і тоді я розробив різні способи зробити це. Це про «Видалити».

Після видалення потрібно «Перелаштувати». Як це робимо? Ми повинні запропонувати клітинам шкіри те, що вони хімічно розпізнають, що вони знають і роблять самостійно, коли працюють у повному гомеостазі. Сюди входять білки, інші амінокислоти, а також антиоксиданти. Це всі ті речі, які їм необхідні, аби залишитися живими трохи довше.

Потім вони вийдуть і зазнають впливу зовнішніх факторів, тож це означає, що нам потрібно «Захистити». Ідеться значно про більше, ніж просто про сонцезахисний крем. Деякі клітини шкіри багато у чому перевершують інші. «Підтримати» вступає в гру з домашніми призначеннями. Я дивлюсь периферичним зором, а не тунельним.

SI: Коли ваші протоколи стали повноцінним продуманим лікуванням?

DK: Я зобов’язаний цим Ліліан Маунд з Англії. Вона була головою «International Aestheticiennes» – великої школи в Манчестері. Ліліан спостерігала за тим, як я читав лекцію про темну шкіру на великій виставці в Лондоні, і вигукнула: «Молодий чоловіче, ми знаємо, що ніщо не може проникнути крізь шкіру, крім шприца». Я відповів їй: «Як ви зможете сказати таке маленькому хлопчику, який ходить лісом у коротких штанцях, а кропива коле його ноги, а потім вони набряклі й червоні?» Після цього вона попросила мене відвідати її стенд, і я прийшов. Це дало мені змогу зрозуміти краще класичну б’юті-терапію та європейський стиль. Також тоді я ознайомився з протоколом справжньої косметичної терапії та тим, як їх поєднувати. До цього випадку були лише дрібні неприємні спроби. Саме Ліліан навчила мене цінувати релаксацію та нанесення. Впевнений, що багато жінок хотіли б втекти в процедурний кабінет Ліліан Маунд. Я виражаю шану, коли це потрібно, і випадок з Ліліан для мене є саме таким.

SI: Як проходить адаптація протоколів лікування?

DK: Протоколи лікування створюються залежно від потреб клієнта й змінюються відповідно до того, що ми бачимо перед собою. Загалом ми формуємо протокол на основі чотирьох складових частин концепції, про які я згадував раніше. Інструменти змінюються, а також трансформуються способи їх застосування між рівнями чотирьохактної концепції. Ось чому ми навчаємо людей: коли й у яких випадках використовувати той чи інший протокол. Диференціація відбувається безпосередньо на місці.

Ми були першими, хто кастомізував пілінги залежно від потреб шкіри пацієнтів. (До речі, я ненавиджу слово пілінг). Ви повинні дати лікарям можливість робити щось важливе та почувати себе потрібними, якщо хочете, щоб вони досягли успіху у тому, що й ви.

SI: Як ви заповнюєте прогалини?

DK: До того, як у моєму штаті з’явились хіміки, я працював з пацієнтами безпосередньо під час лікування. Я отримував результати до певного моменту, і раптом вони давали якусь реакцію. Мені необхідно було розібратися, що відбувається у цих реакціях. Мій Aminodine Spray був прикладом цього. Я тоді міг коригувати, чого потрібно більше, а чого навпаки менше.

SI: Як ви відкриваєте нові інгредієнти?

DK: Коли ми працюємо над новими продуктами, я переважно оновлюю те, що ми вже маємо в арсеналі. У 2011 році ЄС заявив, що збирається розправитися з нашим асортиментом, стверджуючи, що наші інгредієнти шкідливі. Насправді ж вони були чудовими, я використовував їх у своїх продуктах протягом багатьох років. Я відчайдушно намагався створити формулу, не змінюючи природу цих продуктів і їх ефективності. У кожного інгредієнта є сестра (інгредієнт-замінник), яка має аналогічну дію. У мене відкрився другий подих. Я вірив, що нова група інгредієнтів зробить продукт у 10 разів швидшим у результативності або у 5 разів ефективнішим. Саме тому з’являлися нові інгредієнти.

 

SI: Звіди ви берете ідеї для нових концепцій?

DK: Ідеї просто приходять до мене. Це як велика головоломка. Дослідження – це не якийсь конкретний план, по якому ви йдете в лабораторію з певними позначками, над якими збираєтеся працювати. Ви зробите це пізніше. Наприклад, я пригадував, як маленьким хлопчиком був у захваті від подорожей Марко Поло. Марко Поло перебував у Константинополі, де поміщав полонених у глиняні глеки, наповнені кунжутною олією. Звучить жахливо, але їхні тканини почали лущитися. Це змусило мене задуматися, чи можемо ми позбутися всього цього за допомогою ліпідів і жирних кислот? Не визначившись з інгредієнтом, ми починаємо працювати над професійним пілінгом, використовуючи олії.

Це насправді не має ніякого стосунку до мене. Можливо, я просто «канал». Ваш розум відкритий. І раптом нова ідея приходить до вас, а ми лише її провідники. Більшість речей, на яких я зосереджуюся, так чи інакше трапляються. Іноді це займає багато часу, а іноді відбувається по-іншому, проте зазвичай успішно. Я не просто формулюю якусь нісенітницю, оприлюднюю її і сподіваюся, що це спрацює.

SI: Що ви відчули, коли побачили дивовижні результати?

DK: Зараз я відчуваю те саме, що й 50 років тому. Я схвильований і вражений. Мені ще й досі дивно, на що здатний людський організм. Я наче й знаю приблизно, якими будуть результати, але ніколи не впевнений, на якому рівні. Я так само хвилююсь за пацієнтів, як і вони, коли дивляться на себе в дзеркало.

SI: Ви працюєте над деякими новими концепціями. Звідки вони взялися?

DK: Доктор [Джаянт] Локханде «омолодив» всю мою кар’єру. Я знаходився у тій точці, коли мені вже не було що доводити. Я втомився. Раптом приходить доктор Локханде і відводить мене в абсолютно новий напрямок інгредієнтів, сили рослин і геномного типу. Це просто вражає. Усі формули Локханде засновані на геномній диференціації та завантаженні. Коли ви зменшуєте й регулюєте геномні шляхи, ви зберігаєте гомеостаз в шкірі. Це призвело до створення DMK MD.

SI: DMK славиться ефективними препаратами для управління віком. Як це сталося?

DK: Усе, що з віком нам не подобається у дзеркалі, –  ні що інше, як захисні механізми шкіри. Не важливо, як виглядає цей захист.

Коли ми бачили чудові результати у роботі з віковою шкірою, я почав створювати протокол управління віком. Тоді я розробив формули, які використовуються на ніч. Чим краще був помітний результат, тим інтенсивнішою ставала робота над препаратом. Через деякий час ми стали відомі також у напрямі age-management.

SI: Що на вашу думку робить косметолога успішним?

DK: Більшість не отримують результатів через те, що не застосовують ефективні методи лікування. Коли косметологи роблять щось хороше, я знімаю капелюха. Багато спеціалістів  купують 6-7 різних ліній, щоб отримати результат. Це свідчить про нестачу знань та відсутність концепції. Ми постійно поширюємо ідею концепції: ви тут не для того, щоб навчитися користуватися продуктами DMK, ви тут, щоб зрозуміти концепцію. Поки я закінчую думку, косметологи розуміють, про що я.

Багато косметологів також занадто покладаються на апарати. Я не проти апаратів, але коли ви купуєте апарат, то не заробляєте, доки він повністю не окупиться. До того часу вже з’явиться новий. Не робіть свою кар’єру залежною від купи апаратів. Якщо вам так хочеться їх купити – добре, адже є кілька, які показали реальні результати. Але майте їх як випадкову резервну копію того, що ви дійсно робите. Чи можете ви робити великі справи та отримувати результати без жодного з цих апаратів? В біса так.

SI: Як вам вдається залишатися таким молодим і яскравим?

DK: Не знаю. Моїх секретів безліч. Мені роблять ін’єкції тестостерону, гормону росту, а також я приймаю безліч харчових добавок. Усе це справді працює. Я займаюся спортом і завжди харчуюсь правильно. Секрет у постійності, це стосується також і підтримки здоров’я шкіри. Ви не можете просто трохи спробувати, а потім зупинитися. Ви повинні змінити свій спосіб життя.